trwa inicjalizacja, prosze czekac...KonkursyMieszkanie dla M³odych

Peregrynacja Obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii św.Faustyny i bł.Jana Pawła II

Wędrujący po naszej diecezji Obraz Jezusa Miłosiernego oraz Relikwie św. Siostry Faustyny i bł. Jana Pawła II zawitały do naszej Parafii w czwartek 20 lutego. Do tej ważnej chwili przygotowywał nas Ojciec Stanisław Patalita CSsR, który przeprowadził rekolekcje o tajemnicy Bożej miłości i miłosierdzia.                                                    O godz. 1700 oczekiwaliśmy już całą wspólnotą parafialną, zgromadzeni przed kościołem odmawialiśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Lektorzy, ministranci, dziewczyny z DSM-u, Rada Parafialna ze sztandarem na czele z ks. Proboszczem Henrykiem w uroczystej procesji wyszli na dziedziniec kościelny. Do naszej modlitwy oczekiwania dołączyli: ks. Biskup Jan Piotrowski, ks. Dziekan Jerzy Jurkiewicz, kapłani z dekanatu oraz wielu gości. Kilka minut po 1700, przybył samochód kaplica, którym ks. Kustosz Kazimierz Dudzik przywiózł oczekiwany Obraz Jezusa Miłosiernego oraz Relikwie Apostołów Miłosierdzia. Po ucałowaniu świętych znaków przez ks. Proboszcza i ks. Biskupa, ruszyliśmy w procesji do świątyni. Obraz wzięli na swe ramiona przedstawiciele OSP Librantowa, Relikwie św. Siostry Faustyny przedstawicielki Akcji Katolickiej, a bł. Jana Pawła II Nadzwyczajni Szafarze Eucharystii. Po uroczystym powitaniu rozpoczęła się Msza Święta, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. bp Jan Piotrowski. Po jej zakończeniu każdy mógł podejść i oddać cześć Bogu przez ucałowanie relikwii Jego świętych.                                                                                                                                                                                                           Po Mszy Świętej swoje czuwanie rozpoczęły Róże Żywego Różańca. Od 2000 ,modlitwę śpiewem i słowami rozważań z Dzienniczka Świętej Faustyny miała młodzież z Zespołu Verbena, której troszkę pomógł ks. Krzysztof. W czasie rozważań padło wiele pięknych i wzmacniających naszą wiarę słów Świętej:„W chwilach ciężkich wpatrywać się będę w rozpięte i ciche Serce Jezusa na krzyżu, a  w buchających płomieniach, z Miłosiernego Jego Serca spłynie mi moc i siła do walki” (Dz. 906) O godz. 2100 o. rekolekcjonista wraz z ks. Proboszczem i ks. Krzysztofem poprowadzili Apel Jasnogórski w trakcie którego staliśmy się taką parafialną rodziną połączoną modlitwą i radością świętego czasu nawiedzenia. Po Apelu rozpoczęła się Droga Krzyżowa, która była również ważną praktyką duchową zarówno dla bł. Jana Pawła jak i św. Siostry Faustyny. Szczególnie podczas tego nabożeństwa modliliśmy się o miłosierdzie Boże dla naszych bliskich zmarłych. Nasze spotkanie modlitewne zakończyło się przed północą błogosławieństwem Chrystusa obecnym w Najświętszym Sakramencie.

Drugiego dnia nawiedzenia każdy mógł przyjść już o poranku do świątyni przed Obraz Jezusa Miłosiernego i Relikwie aby trwać w osobistej modlitwie. Po Godzinkach ku czci NMP, o godz. 8.30 rozpoczęła się Msza Święta z udziałem chorych. Celebrował ją ks. Łabędź, pierwszy proboszcz naszej parafii oraz ks. Kazimierz Dudzik kustosz Obrazu i Relikwii. Msza zakończyła się modlitwą za chorych oraz ucałowaniem Relikwii apostołów Miłosierdzia. Następnie swoje spotkanie z ks. Rekolekcjonistą miały dzieci
i młodzież z naszej szkoły. Po południowej modlitwie Anioł Pański ks. Proboszcz dokonał wystawienia Najświętszego Sakramentu i aż do godz. 15 pozostawiono czas na prywatną modlitwę, adoracje i czuwanie. W Godzinie Miłosierdzia zgromadziliśmy się by wspólnie odmówić modlitwę jaką Jezus przekazał św. Siostrze Faustynie. Po niej rozpoczęła się Msza Św. Na zakończenie Nawiedzenia. Po liturgii eucharystycznej ks. Proboszcz Henryk dokonał zawierzenia i ofiarowania całej parafii Miłosierdziu Bożemu.
Strażacy oraz delegacje podjęli Obraz i Relikwie aby przenieść je do samochodu kaplicy. Niebo zapłakało, zaczął padać deszcz, co oddawało uczucia każdego uczestnika uroczystości. Ks. Proboszcz wraz z ks. Kustoszem pojechał aby przekazać Obraz następnej wspólnocie parafialnej.
Wierzymy, że czas nawiedzenia był dla każdego uczestniczącego parafianina głębokim przeżyciem duchowym i mocniejszym doświadczeniem Bożej obecności. Był czasem, który przyniesie dobre owoce w naszym chrześcijańskim życiu.

Zobacz Foto

Mikołaj w Parafii Librantowa:

W niedzielę 8 grudnia w naszej parafii odbyły się Mikołajki tradycyjne, zorganizowane przez ks.Proboszcza oraz zespół VERBENA. Do Świętego przyszły maluchy z rodzicami a także dwie babcie. Święty Mikołaj był bardzo hojny wręczył wszystkim „grzecznym″ dzieciom, mamusiom i babciom słodkie prezenty. Mikołajki były bardzo udane, wszyscy uczestnicy byli zadowoleni i uśmiechnięci.

Relikwie św.Zygmunta Gorazdowskiego w Librantowej

Opublikowany 2013/09/08

W niedzielę 8 września, na mszy św.o godzinie 8.30 nasza parafia otrzymała od Zgromadzenia Sióstr Św. Józefa w Krakowie relikwiarz z relikwiami ich założyciela i patrona św. Zygmunta Gorazdowskiego, Patrona wielu spraw oraz ludzi szukających pracy..... W uroczystościach  uczestniczył także przedstawiciel Diecezjalnego Caritas. Relikwiarz został umieszczony po prawej stronie przy ołtarzu pod obrazem NMP.W homilii siostra zakonna ukazała życiorys oraz działalność Św. Siostry wzbogaciły msze św. pięknym śpiewem.   

 

Zygmunt Gorazdowski (1845-1920)

Przeczytaj pozostałą część wpisu »