20 sierpnia 2023

Pielgrzymowanie do Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Krużlowej 5 sierpnia.

"Nawet za chmurne deszczowe dni, za wszystko Panie dziękuję Ci".

Słowa tej znanej piosenki religijnej dobrze oddają nastrój pielgrzymów, którzy 5 sierpnia szli w pielgrzymce do Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Krużlowej. Pomimo złej pogody, wśród deszczu, błyskawic i grzmotów, ponad czterdzieści osób wyruszyło w drogę o godz. 6.45 z modlitwą i uśmiechem na ustach. W kolorowej grupie pielgrzymów znaleźli się przedstawiciele wszystkich stanów i grup wiekowych, od seniorów po małe dzieci, które wędrowały pod opieką swoich dzielnych rodziców. Pierwszym kilometrom drogi towarzyszył rzęsisty deszcz, który zamieniał przydrożne rowy w rwące potoki. Kiedy ulewa przeszła w spokojny deszcz mogliśmy kontynuować wspólną modlitwę. Jak co roku nasza pielgrzymka zatrzymała się w Mogilnie. Po krótkiej modlitwie w kościele zostaliśmy zaproszeni na ciepłą herbatę przez ks. Emila, proboszcza tej wspólnoty. Do naszej pielgrzymki dołączyła grupa z Paszyna oraz Mogilna i śpiewając Godzinki ruszyliśmy w dalszą drogę. Przemoknięci ale radośni doszliśmy do celu przed godziną 11. W drzwiach Sanktuarium przywitał nas ks. Tomasz Pyrchla. Chyba był bardzo zaskoczony, że przyszliśmy w tym deszczu, niemal zapomniał nas "pokropić" wodą święconą. O godz. 11 uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy św., której przewodniczył ks. Wacław Barnaś, proboszcz w Cieniawie. Homilię wygłosił ks. Marek Szewczyk, kustosz Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Krużlowej. Kaznodzieja złożył w niej osobiste świadectwo mocy modlitwy i wiary, której zawdzięcza zdrowie. Trzeba zaznaczyć, że przed ołtarzem zostały ustawione kapliczki Matki Bożej Pielgrzymującej z Szensztatu, które przynieśli ze sobą parafianie librantowscy. Msza św. zakończyła pielgrzymkę.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w pielgrzymce. Zarówno tym, którzy szli pieszo, jak i tym którzy przyjechali na Mszę św. Dziękujemy Panu Zbigniewowi Baście, który posłużył autokarem i zapewnił każdemu spokojny transport do domu. Szczególne podziękowania dla naszej Ochotniczej Straży Pożarnej, która bezpiecznie prowadziła pielgrzymkę w tych niesprzyjających warunkach pogodowych.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia i już zapraszamy do pielgrzymowania za rok.

Ks. Henryk i ks. Krzysztof